کف شوی فرودگاه

امر نظافت و شستشوی سطوح در محیط های عمومی که دارای رفت و آمد زیاد می باشند، اهمیت دارد. فرودگاه ها، ترمینال ها و راه آهن از جمله این محیط ها هستند که با توجه به پذیرش تعداد زیادی مسافر، مستعد آلودگی های بسیاری می باشند. این آلودگی می تواند بدلیل انتقال خاک و گل یا کثیفی از محیط بیرونی توسط مسافرین و یا از چمدان ها ایجاد شود. اگر شستشوی کف فرودگاه و دیگر مکان های سرپوشیده عمومی، بطور مستمر و روزانه صورت پذیرد، محیط زیبا و سالم تری برای افراد مراجه کننده بوجود خواهد آمد. دستگاه اسکرابر یک وسیله نظافتی با کیفیت می باشد که در شست و شوی چنین محیط هایی استفاده می گردد. این دستگاه، جایگزین روش های سنتی دستی شده و مزایای زیادی را به ارمغان آورده است.


نحوه عملکرد دستگاه کف شوی فرودگاه

اسکرابر فرودگاه | کفشوی فرودگاه کف شوی ها با حرکت بر روی سطح، ابتدا آب را بر روی سطح می پاشند و سپس با بکارگیری سامانه برس زنی، جرم و آلودگی را از آن جدا می نمایند. بلافاصله بعد از این فرآیند، سیستم مکش و خشک کن دستگاه وارد عمل می شود. این سیستم با استفاده از تی، آب را جمع نموده و به سمت مخزن آب کثیف مکش می نماید. مخازن آب تمیز و کثیف جدا بوده و به راحتی پر و خالی می شوند که این یکی از مهم ترین مزایای استفاده از دستگاه اسکرابر فرودگاه بشمار می آید. اگر سطح آلودگی عمیقی داشته باشد، استفاده از مواد شوینده صنعتی نیز در کنار آب می تواند به بهبود عملیات دستگاه کمک نماید. با توجه به نوع سطح نیز می توان از برس های مخصوص آن ها استفاده نمود تا شستشوی سطح به خوبی انجام شده و آسیبی به برس وارد نشود.


مزایای استفاده از اسکرابر

اسکرابر فرودگاه | زمین شوی فرودگاه استفاده از کفشو ها برای شست و شوی سطوح، دارای مزایای متعددی نسبت به روش دستی سطل آب و تی می باشد. افزایش چندین برابری سرعت شستشوی سطح و صرفه جویی در وقت، کاهش هزینه های مربوط به نیروی خدماتی و افزایش بازدهی شستشو نسبت به میزان آب مصرف شده از جمله مزایای مهم اسکرابر ها می باشد. این کف شو های مکانیزه، همچنین با خشک نمودن سطح زمین از لیز خوردن افراد جلوگیری می نمایند. با توجه به کاهش استفاده از مواد شوینده، این دستگاه ها به خوبی با محیط زیست سازگارند. جدا بودن مخازن آب تمیز و کثیف نیز از پخش آب آلوده در محیط جلوگیری می کند.


- شستشوی سطح اماکن عمومی  با اسکرابر

اسکرابر فرودگاه | اسکرابر صنعتی فرودگاه از اسکرابر فرودگاه می توان جهت شستشوی سطح در اماکن عمومی سرپوشیده همچون فرودگاه ها و پایانه ها استفاده نمود. این دستگاه ها علاوه بر اینکه در مقایسه با روش دستی در ارتقای کیفیت عملیات نظافت چنین محیط هایی موثرند، می توانند از مزایای دیگری نیز برخوردار باشند. بعنوان مثال تردد زیاد افراد در این محیط ها، اجازه انجام عملیات نظافت با روش دستی را نمی دهد. اما با استفاده از زمین شوی فرودگاه ، با توجه به خشک شدن سطح زمین همزمان شست و شو، آب آلوده در بخش های دیگر پخش نشده و نیازی به شستشوی مجدد نیست. بعلاوه سطح صدای کم و عدم لغزندگی سطح، مسافران را در این اماکن با مشکلی روبرو نمی کند.


انتخاب اسکرابر فررودگاه مناسب 

زمینشوی فرودگاه | شستشوی کف فرودگاه اسکرابر ها با توجه به منبع تغذیه به دو دسته کابلی و باتری دار تقسیم می شوند. در فرودگاه ها، وجود سالن های متعدد و تردد زیاد افراد اجازه ی استفاده از اسکرابر کابلی را نداده و بنابراین مدل های باتری دار این دستگاه ها کاربردی است. البته با توجه به مساحت محیط، بهتر است مدلی از این اسکرابر ها انتخاب شود که با یک بار شارژ، بتوان به شستشوی کف فرودگاه پرداخت تا در وقت صرفه جویی شود. نحوه هدایت این اسکرابر فرودگاه باتری دار به دو صورت دستی و یا به مانند خودرو صورت می گیرد. کف شور دستی بیشتر برای فضاهایی با مساحت کوچک پیشنهاد می شود. در فرودگاه ها که اکثرا دارای مساحت بزرگی هستند، مدل های خودرویی کاربرد بیشتری دارد. زمین شوی خودرویی کاربر را کم تر دچار خستگی نموده و از این حیث نسبت به زمین شوی دستی برتری دارند. پهنای شست و شوی دستگاه نیز در انتخاب اسکرابر مناسب جهت شستشوی کف فرودگاه ها دارای اهمیت است. معمولا اسکرابر های خودرویی پهنای نظفات بیشتری دارند و برای تمیز نمودن محیط های وسیع همچون فرودگاه ها مناسب اند. در ضمن با انتخاب کف شوی باتری دار، زمان شارژدهی مهم تر از پهنای شستشو می باشد. البته در این بین، امکان عبور دستگاه از راهرو های محیط نیز می بایست مورد توجه قرار گیرد.

گالری تصاویر

اسکرابر فرودگاه اسکرابر فرودگاه اسکرابر و زمین شوی فرودگاه زمین شوی فرودگاهی کفشوی فرودگاهی اسکرابر صنعتی

درخواست اطلاعات بیشتر