شستشوی میکسر بتن با واترجت صنعتی

میکسر بتن یک ملات ساز تخصصی است که سیمان، ماسه و آب را با یکدیگر ترکیب نموده، همگن می سازد و در نهایت بتن تولید می شود. میکسر بتن در اندازه های مختلف و در مدل های کامیونی صنعتی ساخته شده است. انواع کوچک تر آن بتونیر نام دارد. میکسر و بتونیر هر دو در محیط های صنعتی به کار می روند و کار تولید بتن را برای ساخت و ساز سازه های مختلف انجام می دهند. میکسر بتن دارای بخش ها و مجراهای متعددی می باشد که تماس مداوم این اجزا با بتن سبب آلودگی و گرفتگی می شود. در لوله ها و مجراهایی که گرفتگی به وجود می آید، حرکت و انتقال مواد با اختلال مواجه شده و در نتیجه عملکرد کلی میکسر را تحت تأثیر قرار می دهد. این امر بیانگر ضرورت شستشوی میکسرها و بتونیرهایی است که به طور پیوسته در صنعت به کار می روند. شستشوی میکسر بتن با دستگاه واترجت صنعتی راهکار ایده آل و کارآمدی است که از بروز انسداد جلوگیری نموده و در صورت تشکیل گرفتگی یعنی تجمع بتن خشک شده در مجراها، واترجت صنعتی می تواند این آلودگی ها را حذف گرداند.

گرفتگی میکسر بتن چه مشکلاتی به دنبال دارد؟

نحوه عملکرد میکسر بتن و قرارگیری آن در فضای صنعتی سبب می شود جداره داخلی و بدنه بیرونی این تجهیزات توسط خاک و بتن آلوده گردند. باقی ماندن آلودگی و گرفتگی مجراها مشکلاتی را مانند کاهش راندمان میکسر و بتونیر و اختلال در کارکرد آن به دنبال دارد. هر چه آلودگی مدت زمان بیشتری در میکسر بماند، بتن سخت تر شده و جداسازی آن دشوارتر خواهد شد.

روش مناسب چیست؟

برای این از بین بردن آلودگی های میکسر باید روشی به کار گرفته شود که سریع، دقیق و باکیفیت باشد، بتن را بدون آسیب رساندن به اجزای مختلف میکسر حذف کند و کاملاً مؤثر عمل نماید. به این ترتیب کارایی اولیه میکسر بازیابی خواهد شد و بازدهی به میزان مطلوب خود باز می گردد. این روش چیزی نخواهد بود جز شستشو با واترجت صنعتی حرفه ای. دستگاه واترجت صنعتی بهترین ابزار برای شستشوی تجهیزات صنعتی به شمار می آید و میکسر و بتونیر نیز از جمله تجهیزاتی هستند که توسط این وسیله به راحتی شستشو می شوند.

واترجت صنعتی چگونه عمل می کند؟

شوینده های فشار قوی یا همان دستگاه های واترجت صنعتی دارای یک پمپ می باشند که جریان آب را با فشار معمولی دریافت کرده و در نهایت جریان آب پر فشار تولید می کند. فشار بالای آب خارج شده از نازل دستگاه سبب تمیزی و شستشوی عمیق سطوح می گردد. انتخاب نازل مناسب به همراه واترجت صنعتی شستشوی بهینه و اصولی انواع سطوح را امکان پذیر ساخته و کمک می کند آلودگی های سختی که همواره زحمات زیادی برای از بین بردن آن ها تحمل می شود، سریع و آسان از میان برداشته شوند.

شستشوی میکسر با واترجت صنعتی چه مزیت هایی دارد؟

بخش های گوناگون میکسر و بتونیر از جمله جداره داخلی و بدنه بیرونی با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی قابل شستشو هستند. برای شستشوی این تجهیزات نازل دوار به کار می رود که با پاشش دایره ای شکل آب بتن های سخت و خشک را جدا می کند. این دستگاه بدون آسیب رساندن به میکسرها فرآیند شستشو را به طور کامل انجام داده و از ایجاد فرسودگی، خرابی و گرفتگی جلوگیری به عمل می آورد. واترجت صنعتی علاوه بر این که برای شستشوی میکسر بتن و بتونیر به کار می رود برای رنگ بری از این تجهیزات نیز مورد استفاده قرار می گیرد. امکان فرسودگی رنگ بدنه میکسر و بتن وجود دارد و برای پوشش دهی دوباره باید رنگ های فرسوده قدیمی از بدنه جدا شود و واترجت صنعتی به راحتی می تواند این وظیفه را به انجام رساند.

گالری تصاویر

شستشوی میکسر بتن با واترجت صنعتی

درخواست اطلاعات بیشتر