کاربرد انواع نازل جاروبرقی صنعتی

آلودگی همواره جز جدایی ناپذیر مراکز صنعتی می باشد و به خصوص در صنایع بزرگ مانند سیمان، فولاد و ... آلاینده ها در حجم بالاتری تولید می شوند و اگر این مواد به صورت ریز و پودری باشد مشکلات بیشتری به وجود خواهد آمد. سیمان ماده اولیه ساخت بتن است که پایه و اساس ساخت ساختمان های مسکونی، تجاری، صنعتی، پل ها، جاده ها، فرودگاه ها، سدها و انواع دیگر سازه ها به شمار می آید. سیمان یکی از پر مصرف ترین ماده های جهان بوده و از همین رو هر ساله صدها تن از این ماده تولید می گردد و به طبع آن تعداد زیادی از کارخانه های سیمان احداث شده است و به شدت با اقتصاد جهانی ارتباط دارد. سیمان از سنگ آهک به دست می آید و در هنگام انجام فرآیند تولید، انتقال مواد اولیه و یا جا به جایی محصول نهایی آلودگی شدید محیط کارخانه را فرا می گیرد زیرا ذرات ریز و پودری ایجاد شده در همه جای محیط پراکنده شده و در میان کوچک ترین منافذ و شیارها نیز انباشته می شود. نه تنها صنایع سیمان بلکه بسیاری دیگر از کارخانه های صنعتی و نیمه صنعتی آلاینده هایی به شکل ذرات ریز و پودری دارند که در صورت جمع آوری نکردن آن ها مشکلات فراوانی به بار خواهد آمد. در مراکز صنعتی حجم گسترده ای از تأسیسات و تجهیزات صنعتی موجود می باشد که دارای نقاط گوشه ای و زاویه دار بوده و محلی برای تجمع ذرات و مواد ریز هستند.

مشکلات ناشی از آلودگی در صنایع گوناگون

وجود این آلودگی ها در محیط کارخانه سبب آسیب رسیدن به محیط زیست می شود، از جمله این که هوا را آلوده کرده و کیفیت آب را کاهش می دهد. به منظور جلوگیری از بروز چنین پدیده هایی و کاهش اثرات زیست محیطی صنایع، باید عملیات نظافت انجام پذیرد که یکی از ضروری ترین اقدامات می باشد و جمع آوری صحیح و به موقع آلودگی ها می تواند کارکرد تأسیسات را بهبود بخشد و میزان آسیب رساندن به محیط زیست را به حداقل برساند. مکنده یا جاروبرقی صنعتی ابزار حرفه ای و کارآمد نظافتی می باشد که به دلیل برخورداری از ساختاری صنعتی و عملکرد قدرتمند با شرایط سخت و دشوار کاری در سایت های صنعتی سازگاری دارد. به همراه دستگاه های جاروبرقی صنعتی تجهیزات جانبی متعدد و متنوعی عرضه می گردد که به منظور نظافت بخش های گوناگون محیط و تأسیسات طراحی و ساخته شده اند.  

انواع نازل جاروبرقی صنعتی و کاربردهای آن ها

نازل مکنده دارای مدل های مختلفی است که برای سطوح گوناگون به کار می رود. برای تمیز کردن گوشه ها و نقاط زاویه دار، سطوح انحنادار، شیارها و ... نازل های ویژه ای مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین نوع و حجم موادی که باید جمع آوری شوند می تواند نوع نازل مورد استفاده را تعیین کند.

نازل مخروطی

نازل مخروطی جاروبرقی صنعتی از جنس لاستیک ساخته می شود و برای نظافت گوشه ها و نقاط زاویه دار به کار می رود. برخی از انواع نازل های مخروطی دارای قابلیت برش دادن هستند و به اندازه دلخواه و مورد نیاز برش داده می شوند.

نازل سر تخت

نازل سر تخت آلومینیومی که با طول های مختلف موجود می باشد برای نظافت گوشه ها و کناره ها به کار می رود. در تأسیسات صنعتی کارخانه ها شیارها و سطوحی با عرض بسیار کم وجود دارد که برای تمیز کردن آن ها لازم است تجهیزاتی با ابعاد خاص مورد استفاده قرار گیرد و نازل سر تخت مناسب ترین وسیله برای انجام این کار می باشد.  

نازل سر گرد

به منظور جمع آوری انواع مواد پودری و یا مواد جامد با استفاده از جاروبرقی صنعتی نازل سر گرد مناسب بوده و عملیات مکش این مواد را به خوبی انجام می دهد.

برس سر گرد

نظافت دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی با مکنده صنعتی به عملکرد بهینه و افزایش طول عمر آن ها کمک بزرگی می کند و حتی وجود آلاینده ها می تواند کارکرد آن ها را تضعیف نماید. از همین رو با استفاده از برس سر گرد روی ماشین آلات نظافت شده و گرد و غبار آن از بین می رود.

برس مستطیلی

برس مستطیلی جارو برقی صنعتی جهت نظافت سطوح صاف مانند قفسه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نازل انحنا دار

اگر در حفره ها، گوشه ها و کناره ها مایعات و روغن جمع شده باشد با استفاده از نازل انحنادار مکنده قابل جمع آوری است. این نازل برای تمیز نمودن درون لوله ها نیز به کار می رود.

دسته سر تخت

جهت کندن مواد سخت از سطح زمین به همراه جاروبرقی صنعتی دسته سرتخت استفاده می شود. این نازل در مدل چرخ دار نیز ساخته شده است و در صنایع سنگین کاربردهای فراوانی دارد.

نازل هلالی شکل

در صنایع گوناگون به منظور انتقال سیالات لوله های بزرگی وجود دارد که برای تمیز کردن سطح بیرونی آن ها با استفاده از جارو برقی صنعتی نازل های هلالی شکل ابزارهایی بسیار مناسب و ایده آل به شمار می آیند.

نازل خراش دهنده

در صورتی که مواد نرم ولی چسبناک روی یک سطح وجود داشته باشد، با استفاده از نازل خراش دهنده جاروبرقی صنعتی این آلودگی ها قابل جمع آوری خواهد بود.

کفی پارویی

کفی پارویی که به دسته مکنده متصل می گردد در مدل های آلومینیومی و استیل ضد زنگ ساخته شده و برای نظافت سطح زمین مورد استفاده قرار می گیرد.

نازل ثابت   

به منظور نظافت سطح زمین در محیط های وسیع که باید نظافت به صورت مداوم و منظم انجام گیرد، نازل ثابت مکنده ابزاری مناسب و کارآمد می باشد. این نازل بر روی بدنه جاروبرقی صنعتی نصب شده و سبب آسان و سریع شدن فرآیند نظافت می شود.

گالری تصاویر

نازل جاروبرقی صنعتی نازل جاروبرقی صنعتی نازل جاروبرقی صنعتی نازل جاروبرقی صنعتی نازل جاروبرقی صنعتی نازل جاروبرقی صنعتی نازل جاروبرقی صنعتی نازل جاروبرقی صنعتی نازل جاروبرقی صنعتی نازل جاروبرقی صنعتی نازل جاروبرقی صنعتی نازل جاروبرقی صنعتی

درخواست اطلاعات بیشتر