نظافت انبار سیمان با سوییپر

نظافت دوره ای و برنامه ریزی شده بخش جدایی ناپذیر از برنامه های حفظ و نگه داری پیشگیرانه و حفظ روحیه جمعی کارکنان به شمار می آید. بهداشت و پاکیزگی محیط های کاری با سلامت روحی و جسمی کارکنان ارتباط مستقیم دارد و علاوه بر آن بر بهبود کارایی تجهیزات و تأسیسات صنعتی در یک محیط صنعتی، افزایش کیفیت محصولات نهایی را در یک مرکز تولیدی و یا جلب رضایت مشتریان در یک مجتمع تجاری تأثیر به سزایی دارد. نظافت منظم و به موقع محیط های کاری عاملی بازدارنده در انباشت آلاینده ها می باشد و از ایجاد مزاحمت برای کارکنان و اختلال در فرآیندهای صنعتی جلوگیری به عمل می آورد.

انبار ذخیره سازی کالا و مواد اولیه

تقریباً همه کارخانه ها و واحدهای صنعتی دارای انبارهایی هستند که کالاهای نهایی و مواد اولیه در فضای آن ها ذخیره می شود. از همین رو نظافت منظم و با برنامه انبارها از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است و هرگز نباید نسبت به نظافت و تمیزی آن بی توجه بود. در نظافت انبارها نخستین چیزی که مد نظر قرار می گیرد، تمیزی و نظافت سطح زمین می باشد، زیرا که آلودگی سطح زمین به راحتی از بخشی به بخش دیگر منتقل شده و بر کارایی تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی، کیفیت محصولات و سلامت و ایمنی کارکنان تأثیر می گذارد.

اهمیت نظافت انبار با تجهیزات مکانیزه

تمیز نگه داشتن دائمی یک منطقه بزرگ و وسیع مانند یک انبار کار چندان آسانی نبوده و در حقیقت روش های دستی و سنتی نمی تواند پاسخگوی نیازهای نظافتی باشد. در این شرایط بهره مندی از تجهیزات مکانیزه نظافتی همانند سوییپر تقریباً به تنهایی می تواند یک وظیفه بزرگ را به انجام رساند! محیط کاری امن، سالم و پاکیزه یکی از کلیدهای اصلی دستیابی به امکانات بیشتر، کارایی بالاتر و سودآوری بیشتر به شمار می آید.

نظافت روتین و پیوسته انبار

اصول انبارداری بیان می کند که عملیات تمیز کاری باید به صورت مداوم و منظم خرابی ها و هزینه های مربوط به آن را کاهش داده و جلوی به بار آمدن هزینه های غیر ضروری و آسیب به تجهیزات را می گیرد. دستگاه های مکانیزه نظافتی در انبار می توانند گرد و غبار، مواد شیمیایی، براده های فلزی و چوبی، خاک، پاتوژن ها و سایر زباله ها را جمع آوری و از محیط انبار محافظت کند. یک دستگاه سوییپر به طور موثر عمل نموده و پیوسته آلودگی ها را از سطح زمین حذف می نماید.

سوییپر ابزار نظافتی مناسب انبار

با توجه به این که اغلب انبارها هم چون انبارهای مخصوص صنایع سیمان دارای وسعت بالایی هستند، برای نظافت آن ها باید دستگاه سوییپر صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. سوییپر یک دستگاه تخصصی برای نظافت سطح زمین می باشد و با هدف آسان سازی و سرعت بخشیدن به فرآیند نظافت ساخته شده است، بنابراین با دارا بودن ساختار صنعتی و سخت کار به منظور تمیز نمودن انبارها و سوله های وسیع مناسب و قابل اطمینان باشد.

انتخاب بهترین سوییپر برای انبار سیمان

برای انتخاب سوییپر مناسب عوامل مختلفی دخیل هستند، پهنای راهروهای میان قفسه ها، حجم آلودگی و جنس سطح از مهم ترین پارامترهای گزینش دستگاه سوییپر صنعتی مناسب می باشد. سوییپر صنعتی به مراتب اثربخشی بالاتری نسبت به شیوه های سنتی مانند جاروب دستی دارد و اگر متناسب با شرایط محیطی انتخاب گردد بار سنگینی از دوش نیروهای انسانی برداشته خواهد شد. انبار سیمان مملو از گرد و خاک و پودر سیمان است و برای تمیز نمودن سطوح کف استفاده از سوییپر صنعتی ضرورت دارد و در صنایع سیمان تهیه سوییپر یک سرمایه گذاری بلند مدت و مقرون به صرفه محسوب می شود.

سوییپر مناسب جهت استفاده در انبار سیمان

انبارها و سوله های صنعتی به طور معمول سرپوشیده هستند و بنابراین برای نظافت سطح زمین در این فضاهای سرپوشیده سوییپر باتری دار ابزاری بسیار مناسب و کارآمد خواهد بود. زیرا انرژی الکتریکی هیچ گونه آلودگی در پی ندارد و حتی اگر محیط انبار تهویه مناسبی نداشته باشد، سوییپر باتری دار می تواند کاملاً ایمن و بی خطر باشد. 

گالری تصاویر

سوییپر انبار سیمان سوییپر انبار سیمان سوییپر انبار سیمان سوییپر انبار سیمان سوییپر انبار سیمان

درخواست اطلاعات بیشتر