انواع جاروبرقی صنایع پتروشیمی

مواد روغنی و شیمیایی و آلودگی های نفتی از جمله مهم ترین آلاینده های تولید شده در بخش های مختلف کارخانه ها و مراکز مرتبط با صنعت نفت و پتروشیمی می باشد. این آلودگی ها در حجم بالایی تولید شده و می توانند تاثیرات مخربی بر محیط زیست و همین طور سلامتی و ایمنی افراد داشته باشند. در نتیجه به منظور از میان برداشتن این آلودگی ها لازم است تا از روش های تخصصی استفاده نمود تا ضمن کاهش زمان لازم برای نظافت، این عملیات با کیفیت ایده آل ارائه گردد. دستگاه جاروبرقی صنایع پتروشیمی یکی از انواع دستگاه های نظافت صنعتی  است که از قدرت مناسبی به منظور به کارگیری در محیط های سخت صنعتی برخوردار بوده و از این رو به عنوان یک تجهیز مناسب می تواند نظافت کاملا تخصصی را به شیوه ای بهینه انجام دهد.


نظافت صنعتی در صنعت نفت و پتروشیمی

آلودگی ها در صنعت پتروشیمی در بخش های مختلف از جمله بخش های تولیدی و انبار محصولات تولید می شوند، گرد و غبار، انواع مواد روغنی، گرانول و... از جمله متداول ترین این آلودگی ها می باشند. با توجه به پیوستگی تولید آلودگی های صنعتی در این مراکز لزوم استفاده از دستگاهی که بتوان از آن به صورت مداوم و بدون محدودیت استفاده نمود به چشم می خورد. از طرف دیگر لازم است تا این آلودگی ها در زمان مناسب از محیط جمع آوری شوند. با استفاده از دستگاه های تخصصی نظیر جاروبرقی صنایع پتروشیمی می توان این عملیات را با سرعت و دقت بالا به انجام رسانید.


جاروبرقی صنایع پتروشیمی چیست؟

دستگاه جاروبرقی صنعتی  یک ابزار کاملا مکانیزه و مهم در نظافت صنعتی می باشد که می تواند در مراکز مختلف مورد استفاده قرار گیرد. اساس کار تمامی مکنده ها به صورت یکسان و با بهره مندی از ایجاد خلا در مخزن دستگاه می باشد. به منظور ایجاد این خلا از یک پمپ قدرتمند استفاده می شود که هوای دورن مخزن را مکش کرده و باعث ایجاد یک اختلاف فشار نسبی با هوای بیرون مخزن می شود. در نتیجه این اختلاف فشار، هوا به همراه آلودگی ها به داخل مخزن دستگاه مکش می شود. یکی دیگر از بخش های مهم به کارگرفته شده در دستگاه های جاروبرقی صنعتی فیلتر دستگاه است که با توجه به مشخصات فنی می توان از فیلترهای مختلفی در دستگاه استفاده نمود. فیلتراسیون جاروبرقی از آسیب به موتور دستگاه و همین طور  بازگشت آلودگی ها به محیط جلوگیری بعمل می آورد. 


جاروبرقی آب و خاک صنعت پتروشیمی

به دلیل گستردگی آلودگی های تولید شده در کارخانه صنایع نفت و گاز و مایع بودن برخی از این آلودگی ها لازم است تا دستگاهی به منظور جمع آوری ضایعات مایع شیمیایی به کارگرفته شود. این دستگاه ها بدون دخالت مستقیم کاربر امکان حذف آلودگی هایی نظیر روغن، مایعات نفتی، لجن، آب و خاک و... را فراهم می آورد. تجهیز به دو مخزن جداگانه برای ذخیره سازی مواد جامد و مایع پس از مکش به صورت مجزا، امکان جداسازی این مواد را فراهم نموده و از لحاظ محیط زیستی بسیار حائز اهمیت است. مکنده ضد انفجار و صنایع نفت و پتروشیمی

جمع آوری به موقع آلاینده های تولیدی در صنایع نفت و پتروشیمی با هدف جلوگیری از نشست این مواد و  پیشگیری از بروز حوادث خطرآفرین می باشد. در نتیجه یکی از انواع جاروبرقی صنایع پتروشیمی، مکنده ضدانفجار است تا مکش و پاکسازی محیط از موادی نظیر گوگرد، فیبر، بخار و سایر ذرات اشتعال زا  در ایمنی کامل صورت پذیرد. تجهیزات به کار رفته در این دستگاه با فیلتر آنتی استاتیک ارائه می گردد، به علاوه اتصال تمامی اجزا بایکدیگر و در نهایت اتصال با زمین از ایجاد هرگونه جرقه الکتریکی جلوگیری بعمل می آورد در نتیجه استفاده از  این دستگاه در پالایشگاه ها و  کارخانه های نفت را کاملا ایده آل می نماید.

گالری تصاویر

استفاده از جاروبرقی صنعتی در صنایع پتروشیمی کاربرد جارو برقی صنعتی در صنایع پتروشیمی

درخواست اطلاعات بیشتر