رسوب زدایی بویلر با جاروبرقی صنعتی

بویلر یکی از تجهیزات مهم و  پر کاربرد صنعتی است که به منظور گرم کردن و به نقطه جوش رساندن آب یا انواع دیگر مواد سیال مورد استفاده قرار می گیرد. بویلر یک مخزن بسته تحت فشار بوده که از دیگر کاربرد های آن این است که جهت تولید بخار نیز به کار می رود. بویلر در صنایع گوناگون برای انجام امور مختلف هم چون تولید برق، حمل و نقل، پخت مواد، ضد عفونی کردن با بخار، گرمایش و... استفاده می شود. همه انواع این تجهیزات صنعتی دارای تعداد زیادی مجرا به نام تیوب (tube) می باشد و عملکرد آن ها به این صورت است که سیال به این تیوب ها وارد شده، در آن ها جریان داشته و در پایان با دمای نقطه جوش یا دمای بالای مد نظر از آن ها خارج می شود.


رسوبات بویلر

آب و دیگر سیالات مقادیر زیادی مواد معدنی، املاح و ناخالصی دارد که به دلیل رسیدن به دلیل جوشیدن و تبخیر شدن، این ناخالصی ها که موادی مانند کلسیم، منیزیم، آهن، سیلیس و ... را در بر می گیرد، در بویلر ته نشین شده و به مرور زمان و در صورت رفع نشدن، به لایه های رسوب تبدیل می شوند. این رسوبات در لوله های بویلر و سطوح دیگر آن باقی می مانند و کارکرد بویلر را تحت تاثیر قرار می دهد. رسوب گرفتگی مسیر حرکت سیال را مسدود می کند، به بویلر از لحاظ فیزیکی آسیب رسانده و بازدهی آن را کاهش می دهد و از طرف دیگر نیاز به افزایش دما را بیشتر می کند که در نتیجه آن گرم شدن بیش از اندازه سبب شکنندگی لوله ها خواهد شد.


تعمیر و نگه داری بویلر

به منظور جلوگیری از مشکلات ذکر شده و بهبود عملکرد بویلرها نظافت این تجهیزات ضروری می باشد. تمیز کردن لوله های بویلر با استفاده از روش های شیمیایی و مکانیکی انجام می گردد. روش های شیمیایی شامل استفاده از مواد شیمیایی و اسیدی است که در بلند مدت به بویلر صدمه وارد می کند و علاوه بر آن اثرات زیست محیطی بر جای می گذارد. از همین رو شیوه های مکانیکی یعنی بهره مندی از دستگاه های مکنده یا جاروبرقی صنعتی در اولویت خواهد بود. حذف خاکستر، گرد و غبار و رسوبات دیگ های بخار یکی از راه حل های کلیدی تعمیر و نگهداری صحیح این تجهیزات به شمار می آید.


رسوب زدایی موثر بویلر با استفاده از جاروبرقی صنعتی

بهره گیری از دستگاه های مکنده صنعتی یکی از شیوه های نوین و بسیار کارآمد در فرآیند نظافت دیگ های بخار می باشد که به صورت حرفه ای آلودگی ها را از بین می برد. جاروهای متداول موجود در بازار به دلیل نداشتن قدرت مکش کافی و سیستم فیلتراسیون کارآمد برای فیلتر سازی مواد ریز و پودری جهت انجام رسوب زدایی دیگ های بخار مناسب نیستند. این در حالی است که جاروبرقی صنعتی با طراحی مهندسی و ساختاری پیشرفته از قدرت مکش فوق العاده و سیستم فیلتراسیون پر قدرت برخوردار هستند.


ویژگی های مکنده صنعتی برای عملیات رسوب زدایی

دستگاه های جارو برقی صنعتی که به گونه ای ساخته شده اند که با نصب فیلترهای مناسب می توانند میان اندازه ذرات و ظرفیت فیلتر سازی تعادل برقرار کند. بسته به نوع مواد مکنده ها به فیلترهای ضد سایش، عایق حرارت، کلاس M و فیلتر ایمنی هپا تجهیز می شوند. در صورتی که موادی که باید جمع آوری شوند دمای بالایی داشته باشند، مخزن رابط مخصوص جمع آوری مواد گرم به همراه جاروبرقی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد که به دلیل داشتن آب دمای مواد گرم را کاهش می دهد. در هنگام انتخاب جاروبرقی صنعتی و لوازم جانبی مناسب باید به ابعاد بویلر و نوع سوخت توجه نمود.

گالری تصاویر

رسوب زدایی با مکنده صنعتی رسوب زدایی با مکنده صنعتی

درخواست اطلاعات بیشتر