جاروبرقی صنایع پتروشیمی

در صنایع پتروشیمی حجم فعالیت های صنعتی و ایجاد آلودگی ها به شدت زیاد است. بعضی از این آلودگی ها بر روی سطوح کف و برخی دیگر بر روی سطح لوله ها، مخازن و ماشین آلات بر جای می مانند. به همین جهت نظافت صنعتی این محیط ها دارای اهمیت ویژه ای بوده و در راستای افزایش سطح بهداشت، افزایش بازدهی تولید و کاهش تاثیرات مخرب بر روی محیط زیست انجام می گیرد. بخش قابل توجهی از امور نظافتی در صنایع پتروشیمی به کمک دستگاه جاروبرقی صنعتی انجام می گیرد. جاروبرقی صنایع پتروشیمی تامین کننده نیاز این صنایع برای جمع آوری آلودگی ها و انجام امور نظافتی بصورت پیوسته می باشد. قدرت نظافتی بالا و مخزن بزرگ در کنار مطابق بودن ساختار و عملکرد دستگاه با استاندارد های این صنایع از ویژگی های مهم جاروبرقی صنایع پتروشیمی هستند.

نوع آلودگی های صنایع پتروشیمی

صنعت پتروشیمی ذاتا بعنوان یک صنعت آلوده کننده محیط شناخته می شود. بعضی از آلودگی های موجود در این صنعت حتی می توانند مشکلاتی را برای محیط زیست ایجاد کنند. آلودگی های موجود در محیط صنایع پتروشیمی شامل مواد چرب و روغنی، گرانول، گرد و خاک و ... می شوند. در این صنایع جمع آوری انواع آلودگی ها از سطح محیط یک ضرورت به حساب می آید. هریک از این آلودگی ها در بخش های مختلف ورود مواد اولیه، مرحله تولید و بخش جمع آوری مواد نهایی بوجود می آیند. به کمک دستگاه جاروبرقی صنعتی می توان این آلودگی ها را از بین برد.معرفی دستگاه جاروبرقی صنعتی

دستگاه جاروبرقی از متداول ترین تجهیزات مورد استفاده در محیط های مختلف جهت جمع آوری آلودگی ها می باشد. در این بین جاروبرقی صنعتی یکی از انواع این تجهیزات است که دارای ساختار صنعتی، سیستم فیلتراسیون کارآمد تر، مخازن بزرگ تر، موتور های پر قدرت تر و عملکرد مداوم تر نسبت به مدل های خانگی و تجاری است.

مکنده صنعتی در محیط های صنعتی برای جمع آوری آلودگی ها یا انتقال آنها از بخشی به بخش دیگر کاربرد دارند. قدرت مکش بسیار بالای این دستگاه ها امکان جمع آوری آلودگی ها از فواصل دور را فراهم نموده است. مخازن بزرگ نیز نظافت محیط های صنعتی را تسهیل می بخشد.


بخش های مختلف جاروبرقی صنعتی

پمپ مکش بخش اصلی دستگاه جاروبرقی صنعتی است. این بخش از دستگاه وظیفه ایجاد خلا در مخزن جاروبرقی برای مکش هوا و آلودگی به داخل دستگاه را بر عهده دارد. مکانیزم عملکرد پمپ مکنده در تخلیه هوا برای افزایش سرعت مکش هوا به داخل موثر است. فیلتر بخش دیگری از جاروبرقی صنعتی می باشد. فیلتر این جارو برقی ها دارای تنوع بسیاری بوده و در کلاس های مختلف فیلتراسیون عرضه می شوند. فیلتر جاروبرقی صنعتی معمولا از نوع اولیه و ثانویه است. فیلتر اولیه برای جذب ذرات معمول و فیلتر ثانویه هپا برای جذب ذرات بسیار ریز می باشد. فیلتر جاروبرقی صنعتی در مدل هایی برای عملیات های خاص مثلا جمع آوری ذرات پرحرارت نیز طراحی می شوند. مخزن جاروبرقی صنعتی قابل جدا شدن بوده و کاربر می تواند به راحتی آنرا تخلیه کند.

 


جاروبرقی مناسب صنایع پتروشیمی 

در صنایع پتروشیمی استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی بسیار کاربردی است. مدل های متنوع این دستگاه با توجه به نوع آلودگی و کاربرد مد نظر در این محیط های قابل استفاده هستند. مکش همزمان مایع و جامد در این صنایع کاربردی بوده و به همین دلیل جاروبرقی صنعتی آب و خاک یکی از انواع مکنده های کاربردی برای پتروشیمی ها هستند. برای نظافت بخش های حساس از نظر سطح بهداشت نیز می توان از مکنده های صنعتی دارای فیلتر های هپا استفاده نمود. برای جمع آوری ایمن آلودگی ها در صنعت پتروشیمی استفاده از مکنده ضد انفجار پیشنهاد می شود. این مکنده ها با بهره مندی از پمپ ونتوری بصورت ایمن فرآیند مکش آلودگی ها را انجام می دهند. 

گالری تصاویر

مکنده صنعتی صنایع پتروشیمی مکنده صنعتی صنایع پتروشیمی جاروبرقی صنعتی صنایع پتروشیمی جاروبرقی مناسب صنایع پتروشیمی

درخواست اطلاعات بیشتر