مکنده صنعتی ضد انفجار در پتروشیمی

صنایع پتروشیمی یکی از بخش های صنایع شیمیایی می باشد که وظیفه تولید مواد شیمیایی را از مواد خامی چون نفت و گاز بر عهده دارند. محصولات حاصل از این صنایع علاوه بر اینکه برای سوخت و ساز وسایل نقلیه به کار می روند، نقش مهمی در تامین و ساخت قطعات و دیگر تجهیزات نیز دارند. در این صنایع نیز همانند دیگر صنایع و کارخانه ها روند تولید محصولات با تولید ضایعات همراه می باشد. مسلما حضور و ماندگاری آلاینده ها در محیط تولید نه تنها روند تولید محصولات را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه می تواند آثار نا مطلوبی نیز بر روی کیفیت محصولات داشته باشد. علاوه بر این نفوذ آلاینده ها به بخش های داخلی تجهیزات و دستگاه ها، می تواند روند عملکرد دستگاه را مختل نماید. با توجه به آثار نامطلوب حضور آلاینده ها در محیط کارخانه و صنایع جمع آوری و حذف آنها از محیط امری لازم و ضروری می باشد. با توجه به اینکه در صنایع پتروشیمی از میعانات گازی نیز استفاده می شود استفاده از ابزار های مناسب در جمع آوری پسماند ها و همچنین بازیافت مواد هدر رفته در چرخه تولید پر اهمیت می باشد. از جمله دستگاه های کاربردی در صنایع پتروشیمی که می تواند نیاز های نظافتی محیط را به نحوی مطلوب و ایمن برآورده سازد دستگاه جاروبرقی صنعتی ضد انفجار می باشد.

مکنده ضد انفجار

مکنده یا جاروبرقی ضد انفجار دستگاهی کاربردی برای جمع آوری و حذف آلاینده ها از محیط هایی با احتمال انفجار و یا اشتعال می باشد. بخش های مهم دستگاه جاروبرقی ضد انفجار عبارتند از پمپ مکش، مخزن و سیستم فیلتراسیون. با توجه به اینکه استفاده از مکنده های متداول در محیط هایی که قابلیت اشتعال یا انفجار دارند، به واسطه ایجاد جرقه خطر آفرین می باشد، دستگاه های مکنده ضد انفجار مجهز به پمپ های ونتوری بوده و از این رو بی نیاز از انرژی برق و با استفاده از کمپرسور هوا خلا مورد نیاز برای مکش آلاینده ها را فراهم می نماید. مخزن این دستگاه ها در مقایسه با نمونه های مشابه ابعاد کوچک تری دارند. با توجه به قابلیت انفجاری و یا اشتعال زا بودن آلاینده ها در چنین محیط هایی و همچنین به منظور ممانعت از انباشت آلاینده ها در محیط، دستگاه های مکنده ضد انفجار مخازن کوچک تری دارند. این دستگاه ها نیز همانند دیگر مکنده ها مجهز به سیستم های فیلتراسیون هستند و سیستم های فیلتراسیون با ممانعت از خروج ذرات ریز در محیط کیفیت بالای نظافتی را تضمین می نمایند.


ویژگی های مکنده ضد انفجار

دستگاه هی مکنده ضد انفجار برای استفاده در محیط های پر خطر باید استاندارد های ویژه Atex داشته باشند. بدنه این دستگاه ها تمام استیل بوده و تمامی بخش ها و درزها عایق بندی شده اند. علاوه بر این دستگاه جاروبرقی ضد انفجار به منظور تخلیه بار الکتریکی و در نهایت حذف جرقه در محیط مجهز به انبر اتصال به دستگاه می باشد.


مزایای استفاده از دستگاه مکنده صنعتی ضد انفجار

مکنده های ضد انفجار به واسطه داشتن استاندارد های لازم، جمع آوری ایمن و سریع حجم بالایی از آلاینده ها را برای کاربر مهیا می نماید. موتور های توربینی قرار گرفته بر روی این دستگاه ها، عملکرد پیوسته و 24 ساعته دستگاه را تضمین می نمایند. مخزن این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده است که امکان جمع آوری و باز یافت مواد هدر رفته در چرخه تولید را نیز برای کاربر مهیا می نماید. استفاده از جاروبرقی ضد انفجار نه تنها ضامن سلامت و ایمنی محیط می باشد بلکه به واسطه استفاده از تجهیزات مکانیزه و صنعتی زمان لازم برای نظافت را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش داده و در نتیجه نظافت موثر وبا کیفیتی را در زمان کوتاهی به انجام می رساند.

درخواست اطلاعات بیشتر