جمع آوری روغن ، پلیسه

فعالیت های صنعت نفت و گاز از اکتشاف ، حفاری ، تولید نفت و گاز تا تولید فراورده های پالایشگاهی و محصولات شیمیایی آثار و پیامد های نامطلوب و جبران ناپذیری برای محیط زیست و انسان ها در بر دارد . برای پاکیزه نگه داشتن محیط کارخانه های نفتی و شیمیایی روش ها و استاندارد های معمول و زیادی وجود دارد از جمله این موارد می توان استفاده از دستگاه ها و ماشین های نظافت صنعتی را پیشنهاد نمود . پیشنهاد شرکت ابراهیم : جاروبرقی صنعتی ( مکنده صنعتی ) جارو برقی صنعتی به گونه ای طراحی شده است که با قدرت مکش بسیار بالا قابلیت جمع آوری انواع مواد خشک ، مایع و خطرناک از جمله مایعات شیمیایی ، روغن ، براده ، پلیسه ، آب و خاک ، تر و خشک ، خاکستر ، لجن ، و .... را از فواصل دور دارا بوده و امکان استفاده از آنها بصورت مداوم نیز وجود دارد با توجه به گسترده بودن دامنه کاربرد این گروه از دستگاه های مکنده در صنایع مختلف در مدل های مختلف نسبت به عملکرد آنها تولید می شود .


جاروبرقی صنعتی آب و خاک در صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی

جاروبرقی تخصصی صنعتی ، دستگاه های نظافتی می باشند که دو منظوره بوده و قابلیت مکش همزمان مواد جامد و مایع را دارا می باشند. قدرت مکش بالا و مخزن مناسب دستگاه امر جمع آوری زباله ها و مایعات موجود در سطح را به خوبی میسر کرده. مزیت ها و ویزگی های این جاروهای صنعتی بسیار زیاد است و عملکرد آن ها قابل قیاس با مدل خانگی جاروبرقی ها و حتی مدل های صنعتی ساده نمی باش از این رو در صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی با توجه به خطرات زیست محیطی موجود و الزامات تعیین شده برای جمع آوری زباله های خطرناک می توان از این جارو ها استفاده کرد.. جمع آوری حجم زیادی از زباله ها ، آن هم به طور مداوم در صنایع نفت و پتروشیمی ، تنها توسط این جاروبرقی  صنعتی قدرتمند امکان پذیر است .مکنده های  صنعتی که قدرت مکش و جداسازی همزمان مواد جامد از مایع را دارا می باشند ، سرعت انجام فرایند مکش و نظافت محیط را تا 10 برابر افزایش داده و محیطی پاکیزه و سالم را برای کارکنان به ارمغان  می آورند. از دیگر مزایای این جاروهای تخصصی صنعتی میتوان به موارد زیر اشاره نمود :


1) افزایش سرعت و آسان تر شدن فرایند

جارو برقی صنعتی با قدرت و کیفیت خاص خود ، ضمن سهولت بخشیدن به امر جمع آوری زباله ها و مایعات موجود در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی ، امر نظافت را سرعت بخشیده و مناسب برای محیط های  اداری ، کارخانه جات ، انبار ها و صنایع مختلف می باشد. از بین بردن گرد و خاک و غبار های سطحی که گاهاً از عوامل بروز حساسیت های انسانی به خصوص در صنعت پتروشیمی می گردد  نیز از دیگر کارایی های این دستگاه می باشد و شما را در رسیدن به سلامت محیطی یاری می کند.

2)ویژگی های کاربردی جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی آب و خاک یا همان جارو های تخصصی صنعتی به خاطر نوع ساخت و ویژگی هایشان مورد توجه صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی  قرار دارند و از جمله دستگاه های نظافت صنعتی پر کاربرد و پر اهمیت در این صنایع می باشند . برخی از این ویزگی ها عبارت است از :

آ) جاروبرقی تخصصی صنعتی قابلیت جدا سازی مواد مایع از جامد را دارند برای مثال در صنعت پتروشیمی ، جداسازی روغن خنک کننده از پلیسه توسط این دستگاه است. 

ب) چرخ های دستگاه با اتصال خود به بدنه جاروبرقی قدرت مانور بالاتر و جابه جایی بهتر را  ارمغان آورده اند.

ج)جارو های حرفه ای  صنعتی در توان های مختلف از 3/5 تا 7/5 کیلووات قابل عرضه می باشند.

چ) متناسب با مدت و پیوستگی مدت زمان استفاده از دستگاه ، موتور های معمولی و موتور توربینی موجود می باشد.

ح) دارای نمایشگری برای نشان دادن ظرفیت پر شده و باقی مانده از مخزن مواد مایع.

خ) امکان تجهیز دستگاه به فیلتر فلزی ثانویه به منظور جداسازی ذرات تا کوچکی 6 میکرون از مواد مایع.

د) مجهز بودن برخی مدل ها به فیلتر ثانویه پلی استری برای جلوگیری از ورود گرد و خاک به موتور مکنده.

3) شیر اطمینان جاروبرقی چگونه کار می کند ؟

از مزایای قابل توجه  در جاروبرقی صنعتی آب و خاک که در مدل های تک فاز و سه فاز عرضه می گردند ، می توان به کاربرد شیر اطمینان این دستگاه ها اشاره کرد .همگام با افزایش توان موتور مکنده و در نتیجه ارزش ریالی آن ، امر محافظت از موتور نیز اهمیت دو چندانی می یابد . در جاروهای صنعتی پیشرفته ؛ علاوه بر مدار الکتریکی محافظ ، شیر اطمینان در ابتدای مسیر مکش هوا نصب می شود تا در زمان انسداد لوله بنا بر هر دلیلی ، آن شیر باز شده و به موتور امکان مکش آزادانه  هوا را بدهد و از گرم شدن بیش از حد و آسیب دیدن آن جلوگیری کند . بنابر اهمیت بالای این مسئله ؛ در جارو های صنعتی حرفه ای دو شیر اطمینان متوالی با ظرفیت های نزدیک به هم نصب می شود.

گالری ویدئو

مکنده صنعتی مناسب برای صنایع نفت و گاز،نیروگاه ها مکده صنعتی نیروگاه،پالایشگاه و صنایع وابسته نفت

درخواست اطلاعات بیشتر