سویپر سنگین کار کارخانه سرامیک

انتشار گرد و غبار در محیط های صنعتی امری متداول و اجتناب ناپذیر می باشد. فرایند تولید محصولاتی چون چینی و سرامیک همواره با حجم انبوهی از گرد و غبار همراه می باشد. مسلما حضور چنین آلاینده هایی در محیط های صنعتی و کسب و کار علاوه بر اینکه کیفیت محصولات تولیدی را کاهش می دهد می تواند صدمات و آسیب های پر هزینه و بعضا جبران ناپذیری را به سلامت افراد حاضر و شاغل در محیط و تجهیزات صنعتی وارد نماید. مسلما استفاده از شیوه های سنی در نظافت و حذف ذرات ریز و پودری موجب انتشار آنها در محیط می شود. ذرات معلق در هوا به واسطه داشتن ابعاد کوچک و وزن سبک به راحتی می توانند در سیستم تنفسی افراد نفوذ کرده و موجب مشکلات تنفسی شوند و یا با نفوذ به داخل شیار ها و بخش های داخلی تجهیزات و دستگاه ها، عملکرد انها را تحت تاثیر قرار دهند. از این رو جمع آوری و حذف آلاینده ها به ویژه گرد و غبار از محیط چنین صنایعی امری لازم و ضروری بوده و نقش موثری در افزایش بهره وری کسب و کار ایفا می نماید. یکی از تجهیزات مناسب و کارآمدی که با هدف تسهیل و تسریع در فرایند نظافت محیط هایی با درجه آلودگی بالا به کار می رود سوییپر صنعتی سنگین کار می باشد که به طور خاص برای جمع آوری و حذف بهینه آلاینده ها طراحی و تولید شده است. این دستگاه های سویپر به منظور انطباق هر چه بیشتر با محیط های صنعتی ویژگی های منحصر به فردی می باشند.


ساز و کار دستگاه سوییپر صنعتی سنگین کار

سویپر صنعتی سنگین کار درست همانند دیگر سویپرها مجهز به برس های جانبی دیسکی و برس رولی مرکزی می باشد. چرخش برس های جانبی موجب انتقال آلاینده ها به بخش میانی دستگاه سویپر شده و در نهایت چرخش عقب گرد برس مرکزی تمامی آلاینده های جمع شده در بخش میانی دستگاه را به داخل مخزن زباله هدایت می نماید. در نتیجه عملکرد یکپارچه و هماهنگ برس های دستگاه، سطوحی تمیز و عاری از آلودگی ایجاد می شود. از دیگر بخش های دستگاه سویپر صنعتی سنگین کار می توان به سیستم کنترل گرد و غبار اشاره نمود. از آنجایی که حرکت چرخشی برس ها بر روی سطوح موجب انتشار و پراکندگی ذرات ریز آلاینده می شوند، به منظور ممانعت از چنین اتفاقی، دستگاه های سویپر صنعتی سنگین کار مجهز به سیستم کنترل گرد و غبار می باشند. از دیگر بخش های مهم و کاربردی این سویپر ها می توان به سیستم فیلتراسیون دستگاه اشاره نمود. این سویپر ها به منظور به دام انداختن و ممانعت از خروج ذرات ریز گردو غبار مجهز به سیستم سایکلون و فیلتر های کارتریجی می باشد.


مزایای استفاده از سیستم های فیلتراسیون کارآمد

ذرات ریز و درشت آلاینده با حرکت چرخشی برس های دستگاه به داخل مخزن منتقل می شوند. ذرات ریز گرد و غباری که به داخل مخزن هدایت می شوند در هوا معلق بوده و در صورت عدم وجود سیستم فیلتراسیون کارامد مجدد در هوای پیرامون منتشر می شوند. به منظور ممانعت از خروج ذرات ریز گردو غبار و همچنین حفظ کیفیت هوای پیرامون، دستگاه های سویپر صنعتی مجهز به سیستم های فیلتراسیون کارآمد می باشند. سویپر صنعتی سنگین کار به منظور محافظت از فیلتر مجهز به سیستم سایکلون بوده و ذرات معلق با ورود به داخل سیستم سایکلون، مستقیما در داخل مخزن سقوط می نماید. استفاده از سیستم سایکلون در این سویپر ها با ممانعت از برخورد ذرات تیز و برنده به فیلتر دستگاه عمر فیلتر را افزایش داده و هزینه های مرتبط با نگهداری دستگاه را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. علاوه بر تجهیز دستگاه به سیستم نظافت فیلتر اتوماتیک با تکاندن فیلتر دستگاه در فواصل زمانی معین ذرات نفوذ کرده به داخل خلل و فرج فیلتر را آزاد نموده و از این رو کیفیت عملکرد فیلتر ها را بهبود می بخشد.

درخواست اطلاعات بیشتر