شستشوی نوار نقاله

حضور آلاینده ها در محیط های صنعتی به واسطه نوع محصولات تولیدی و مواد اولیه امری اجتناب ناپذیر می باشد. حضور و ماندگاری آلاینده های ایجاد شده در محیط کاری نه تنها می تواند سلامت افراد شاغل در محیط را به مخاطره بی اندازد بلکه با نشست بر روی تجهیزات و نفوذ به بخش های داخلی دستگاه ، عملکرد دستگاه را مختل نموده و از عمر مفید آنها می کاهد. علاوه براین حضور آلاینده ها و به ویژه ذرات ریز و پودری در محیط، با نشست بر روی محصولات در حین فرآیند تولید، کیفیت محصولات را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. از این رو جمع آوری و حذف موثر آلاینده ها و گرد و غبار موجود در مجموعه علاوه بر اینکه کیفیت محصولات را افزایش داده و سود آوری و بهره وری بهتری را در پی دارد، عمر مفید دستگاه ها و تجهیزات را نیز افزایش داده و مانع از تحمیل هزینه های گزاف و سنگین تعمیر یا تعویض دستگاه ها و تجهیزات می گردد. یکی از گزینه های ایده آل و مقرون به صرفه برای شستشو و حذف آلاینده ها از محیط های صنعتی استفاده از دستگاه اسکرابر چند منظوره می باشد.


اهمیت استفاده از شیوه های مکانیزه در نظافت

اهمیت شستشو و نظافت در صنایع بر کسی پوشیده نیست. مسلما با توجه به حجم بالای آلاینده های موجود در مجموعه های صنعتی و بخش های مختلف، استفاده از شیوه های سنتی در نظافت و حذف آلاینده ها بسیار زمان بر می باشد. علاوه بر این وسعت بالای محیط های صنعتی و کارخانه ها ایجاب می کند که از تعداد زیادی نیروی خدماتی به منظور نظافت استفاده گردد. افزایش در تعداد نیروی خدماتی موجب افزایش قابل ملاحظه در هزینه های مرتبط با نظافت شده و در نهایت موجب کاهش بهره وری می گردد. از سوی دیگر با توجه به توان محدود نیرو های خدماتی در دسترسی به بخش های مختلف به منظور حذف آلاینده ها، استفاده از تجهیزات مکانیزه و صنعتی نظافت می تواند نقش موثر و کاربردی در دسترسی افراد به بخش های دشوار و دور از دسترس ایفا نموده و به واسطه تجهیز به سامانه های مکانیزه علاوه بر ارتقا کیفیت شستشو و نظافت موجب کاهش در هزینه ها نیز گردد.


اساس عملکرد دستگاه اسکرابر چند منظوره

اسکرابر چند منظوره دستگاهی کاربردی و تخصصی برای شستشو و نظافت انواع سطوح افقی و عمودی مب اشد که به واسطه تجهیز به برس دوار با گشتاور بالا تمامی آلاینده ها را از بخش های مختلف و خلل و فرج سطوح بیرون کشیده و نظافت می نماید. این دستگاه ها به واسطه تجهیز به دسته تلسکوپی با قابلیت تغییر ارتفاع امکان دسترسی به نقاط دور از دسترس و دشوار را به راحتی برای کاربر مهیا می نماید. دستگاه اسکرابر چند منظوره با هدف شستشو و نظافت انواع سطوح همراه با برس ها و پد های متنوعی ارائه می گردد. علاوه براین استفاده از باتری به منظور تامین نیرو محرکه دستگاه و عدم نیاز به کابل برق قدرت مانور دستگاه را به میزان چشمگیری افزایش داده است.مزایای استفاده از دستگاه اسکرابر چند منظوره

با توجه به تجهیز دستگاه های صنعتی به سامانه های مکانیزه، سرعت عملیات شستشو و نظافت با استفاده از تجهیزات صنعتی در مقایسه با شیوه های سنتی بسیار بیشتر بوده و از این رو موجب کاهش در زمان لازم برای نظافت می گردد. علاوه بر این شستشو و نظافت دستی تجهیزاتی چون نوار های نقاله بسیار دشوار بوده و از کیفیت مطلوبی نیز برخوردار نمی باشد، در حالیکه استفاده از سامانه های مکانیزه و صنعتی چون دستگاه اسکرابر، با فراهم نمودن بالاترین سطح دسترسی برای کاربر و چرخش پر سرعت برس موجب افزایش کیفیت شستشو نیز می گردد.

درخواست اطلاعات بیشتر