نظافت خطوط تولید و انبار ها

نظافت سطح انبار ها و خطوط تولید در صنایع مختلف فولاد، نساجی ، کاشی و سرامیک و .. از اهمیت بالایی برخوردار است. در صنایع سرامیک که با میزان گرد و غبار زیادی در تمامی سطح کارخانه مواجه هستند، این امر اهمیت ویژه ای پیدا می کند. گرد و غبار در این صنایع بوسیله تخلیه مواد، در قسمت های پرس و خشک نمودن و کوره و در اطراف نوار نقاله ایجاد می شود. بنابراین استفاده از تجهیزات نظافتی در هریک از بخش های کارخانجات کاشی و سرامیک، امر ضروری می باشد. استفاده از جاروبرقی صنعتی و مکنده در صنایع سرامیک می تواند جهت نظافت و جمع آوری مواد مورد استفاده قرار گیرد. این دستگاه ها علاوه بر صرفه جویی در وقت، سرمایه افراد را حفظ نموده و ایمنی بالایی ارائه می دهند.

معرفی جاروبرقی یا مکنده

جاروبرقی دستگاهی است که با ایجاد فشار منفی درون مخزن، مواد را به درون خود مکش می نماید. این دستگاه ها علاوه بر کاربردی که در نظافت سطح دارند، می توانند در جابجایی مواد یا غبارگیری محیط استفاده شوند. قدرت و سرعت مکش دو پارامتر مهم برای یک مکنده می باشد. قدرت مکش بالا، موجب مکش بهتر مواد از فواصل دور می شود و سرعت مکش بالا، سرعت انجام نظافت را افزایش می دهد. پمپ مکش، موتور و فیلتر از بخش های اصلی یک مکنده به حساب می آید.


مشخصه های مکنده ها

مکنده ها بطور کلی از چند مشخصه اصلی بهر مند می باشند. پمپ مکش که وظیفه مکش هوای داخل مخزن و انتقال آن به بیرون را دارد، یکی از این مشخصه ها می باشد. پمپ مکش در مدل های مختلف سانتریفیوژال، ساید چنل و ونتوری تولید و عرضه می شود. جهت به کار افتادن پمپ دستگاه، از موتور های با ساختار و توانایی متفاوتی استفاده می شود. موتور های کلکتوری برای عملکرد های معمول و موتور های توربینی برای فعالیت دائم مناسب می باشند. فیلتر های پاکتی، کیسه ای، کارتریجی و یا ستاره ای نیز برای جلوگیری از بازگشت ذرات ریز به محیط در ساختار مکنده ها بکار رفته است.

تقسیم بندی جاروبرقی ها

جاروبرقی ها در مدل های مختلفی تولید می شوند که معمولا در نوع موتور و پمپ تفاوت دارند. جارو برقی تجاری که در نظافت محیط اداری و تجاری استفاده می شود. مکش هوا در این سیستم توسط یک یا چند پمپ سانتریفیوژال و یک موتور کلکتوری صورت می گیرد. جاروبرقی نیمه صنعتی از یک یا چند پمپ سانتریفیوژال تقویت شده و یک موتور کلکتوری بهره می برند. پمپ های مکش ساید چنل نیز به همراه موتور های دوربینی در جارو برقی های صنعتی برای عملیات های سنگین و مداوم استفاده می شود. رده های خاص این دستگاه ها هم مکنده های ضد انفجار و هوا کار می باشند. مکنده های هواکار از یک کمپرسور  هوا استفاده نموده و نیازی به موتور الکتریکی ندارند.


کاربرد مکنده ها در صنایع سرامیک

در صنایع سرامیک جهت تمیز نمودن و نگهداری از تجهیزات و دستگاه ها از جاروبرقی و مکنده استفاده می شود. انتقال پنوماتیک مواد در بخش هایی از صنایع سرامیک با مکنده ها و استفاده از جارو برقی های مرکزی جهت نظافت بخش های تولید کارخانه از دیگر کاریرد های این دستگاه ها در صنعت سرامیک سازی می باشد.

انتقال رنگدانه ها، لعاب ها و رنگ ها

انتقال پنوماتیک مواد مختلفی چون رنگ و لعاب ها در سرامیک سازی، بطور گسترده ای در سرتاسر فرآیندهای تولید صورت می گیرد. این امر در کنار دستگاه های تولید گرانول و خشک کن لعاب، انتقال لعاب، بخش های پرس و .. کاربردی می باشد.

نظافت محوطه تولید و انبار ها

مکنده ها و سیستم های جاروبرقی مرکزی کارایی بالایی در جمع آوری پیوسته گرد و خاک دارند. معمولا در صنایع سرامیک از جاروبرقی های مرکزی بدلیل همه کاره بودن و تطبیق پذیری با شرایط چنین محیط های وسیعی جهت این کار استفاده می شود. با این سیستم ها، چندین اپراتور بطور همزمان می توانند در بخش های مختلف محیط را نظافت نمایند. 
از بین بردن گرد و غبار

مکنده ها یک راه حل مناسب و آسان جهت از بین بردن ذرات گرد و غبار که ممکن است به محصولات و دستگاه ها آسیب برسانند، به حساب می آیند. این دستگاه ها با خارج کردن لعاب و شن و ریگ از سرامیک، موجب تولید سرامیک با کیفیت بسیار بالا می شود.

نظافت خط تولید

انجام پیوسته عملیات مکش در اطراف خط تولید، بدون نقص بودن محصول را تضمین کرده و هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد. بعلاوه با این کار، ایمنی کاربر به خوبی تضمین می گردد. با افزودن فیلتر های هپا در ساختار این مکنده ها نیز، هرگونه گرد و غبار خطرناک جمع آوری می شود.

گالری تصاویر

مکنده مکنده صنعتی جارو جارو برقی سرامیک کاشی مکنده صنعتی مکنده جاروبرقی سکاشی سرامیک چینی جارو جارو برقی مکنده  جارو برقی مکنده صنعتی جارو صنعتی جاروی مرکزی مکنده مرکزی جارو برقی نظافت صنعتی جارو جارو برقی مکنده جارو صنعتی l;kni Suckers Suckers مکنده جاروبرقی مکنده صنعتی جارو صنایع دستگاه مکنده جارو برقی صنعتی مکنده صنعتی جاروب جاروی صنعتی مکنده جارو برقی نظافت و بهداشت محیط Suckers مکنده مکنده صنعتی جاروبرقی صنعتی نظافت مکنده   مکنده صنعتی   جاروبرقی  جارو دستگاه مکنده دستگاه مکنده صنعتی مکنده جارو جارو برقی نظافت محیط نظافت کارخانه مکنده جارو بهداشت محیط جاروی مرکزی Industrial vacuum cleaners مکنده جارو برقی مکنده بهترین جاروبرقی صنعتی مکنده جارو جارو برقی صنعتی مکنده مکنده صنعتی جارو برقی بهترین جارو برقی صنعتی

درخواست اطلاعات بیشتر