کاربرد مخزن رابط در صنایع سرامیک

در بسیاری از مراکز صنعتی مانند کارخانه های کاشی و سرامیک حجم بالایی از آلودگی و ضایعات تولید می شود که لازم است جمع آوری گردند. به منظور جمع آوری این ضایعات، صنایع همواره به دنبال روشی برای مناسب هستند تا این مواد را جمع آوری نموده و ساماندهی کنند، به این معنا که برای ضایعات تعیین و تکلیف کلی مشخص گردد. ضایعات کارخانه های کاشی و سرامیک از خطوط تولید ناشی می شوند و در زمان جا به جایی و انتقال مواد نیز به بخش های دیگر کارخانه انتقال پیدا می کنند. هنگام جمع آوری مقادیر زیادی از مواد و ضایعات در واحدهای صنعتی، استفاده از یک مخزن رابط (پیش جدا کننده) به همراه مکنده صنعتی شیوه ای ارائه شده و مناسب جهت جمع آوری ضایعات صنعتی می باشد.

جمع آوری و تخلیه مواد با مکنده صنعتی

دستگاه های جاروبرقی صنعتی در محیط های صنعتی جهت نظافت های عمومی و تخصصی و هم چنین جمع آوری انواع مختلفی از مواد مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها با دارا بودن قدرت زیاد از قابلیت مکش مواد سنگین برخوردار هستند و به طور مداوم و پیوسته به کار می روند. مخزن یک مکنده صنعتی به چرخ های کوچک گردان و دستگیره هایی مجهز است که با استفاده از آن ها مخزن به آسانی از بدنه اصلی دستگاه جدا شده و با سهولت تا محل تخلیه حمل می گردد. به این ترتیب جهت تخلیه مخزن جاروبرقی صنعتی دیگری نیازی به جا به جا نمودن دستگاه نخواهد بود.

جمع آوری مقادیر بالای ضایعات با مخزن رابط

در برخی از صنایع و کارخانه ها حجم ضایعات تولید شده به اندازه ای زیاد است که باید به همراه مکنده صنعتی مخزن رابط نیز به کار گرفته شود و بهره مندی از آن ها مزیت های بسیار زیادی به همراه دارد. مخازن رابط مجهز به فناوری سایکلون هستند به این معنا که دارای قابلیت جداسازی ذرات از جریان هوا می باشد؛ ذراتی مانند گرد و غبار، ذرات ساینده، خورنده، چسبنده و ... با استفاده از مخزن سایکلون دار از هوا جدا شده و درون مخزن فرو می ریزند.

ساختار و عملکرد مخزن رابط

مخزن رابط به جاروبرقی صنعتی متصل شده و به گونه ای عمل می کند که مواد در ابتدا وارد این مخزن می شود. سایکلون با ایجاد نیروی گریز از مرکز سبب به وجود آمدن جریان گردابی می گردد که به این ترتیب ذرات از هوا جدا شده و به همراه ذرات سنگین تر درون مخزن رابط باقی می مانند و گرد و غبار باقی مانده نیز به مخزن جاروبرقی صنعتی منتقل می شود. این فرآیند علاوه بر این که گرد و غبار را از مواد سنگین تر جدا می سازد، سبب می گردد مواد به ویژه ذرات ساینده با فیلتر مکنده تماس پیدا نکند و در نتیجه طول عمر آن به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. با استفاده از مخازن رابط می توان مقادیر بالایی از مواد صنعتی گوناگون را که قابل بازیابی و بازگرداندن به چرخه تولید هستند، جمع آوری نمود و به محل مورد نظر انتقال داد.

انواع مخزن رابط مکنده

مخازن رابط در مدل های متنوعی طراحی و ساخته شده اند که متداول ترین آن ها مخزن مخروطی و مخزن تخلیه از کنار می باشد و متناسب با شرایط و نوع عملیات انتخاب می گردند. مخازن رابط برای سیستم های پرتابل و مکنده مرکزی قابل استفاده می باشد.

مخزن مخروطی

مخزن رابط مخروطی کاملاً مخروطی شکل بوده و جهت انجام عملیات تخلیه موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. به این طریق امکان تخلیه مواد به طور مستقیم در کیسه به منظور انبار سازی مواد وجود دارد و علاوه بر آن نیز با توجه به نحوه نصب مخزن رابط، کامیون حمل مواد می تواند زیر مخزن قرار گیرد تا مواد جمع آوری شده با سهولت تخلیه شده و به نقطه مورد نظر انتقال یابند.  

مخزن تخلیه از کنار

مخزن تخلیه از کنار از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و علاوه بر این که دارای چرخ های مستحکمی است، به وسیله لیفتراک نیز قابل حمل خواهد بود.

گالری تصاویر

مخزن رابط مخزن رابط مخزن رابط مخزن رابط

درخواست اطلاعات بیشتر