شستشوی محوطه و انبار صنعت نساجی

در صنایع نساجی به دلیل سرو کار داشتن با تجهیزات و دستگاه های صنعتی استفاده از محصولی که بتواند قطعات، تجهیزات و تاسیسات را در کوتاه ترین زمان شستشو و نظافت نماید مورد نیاز مسئولان این صنعت می باشد. دستگاه واترجت یا شوینده فشار قوی آب دستگاهی است که قابلیت شستشوی انواع تجهیزات و دستگاه ها را دارا می باشد از واترجت های صنعتی آب گرم می توان برای چربی گیری و زدودن روغن از سطوح های مختلف استفاده نمود. از ویژگی های واترجت صنعتی جرم گیری، رسوب برداری، لایه برداری، شستشوی کف، لوله بازکن، رنگ بری و... هر نوع سطحی استفاده نمود، واترجت ها مدل های گوناگونی دارند که نسبت به نیاز و توان استفاده از دستگاه محصول پیشنهادی ارائه می گردد در صنایع مختلف از واترجت صنعتی استفاده های متفاوتی صورت می گیرد بطور مثال در برخی از صنایع برای شستشو و جرم گیری و یا در صنایع بزرگ همچون فولاد و پتروشیمی جهت لایه برداری و لوله بازکنی می توان از دستگاه های واترجت استفاده نمود از ویژگی های منحصر به فرد این محصولات می تواند کاهش استفاده از مصرف آب، مواد شوینده جهت شستشو و کاهش هزینه ها جهت استفاده از انرژی را بیان نمود در صورتی که در سایر روش ها حجم بالایی از آب مورد استفاده قرار می گیرد و شاید نتیجه دلخواه نیز صورت نگیرد به همین دلیل استفاده از دستگاه واترجت جهت استفاده در صنایع مختلف از محبوبیت و دوام بالایی جهت کار در شرایط مختلف کاری استفاده می شود.
چگونگی عملکرد واترجت در شستشوی محوطه و انبار صنعت نساجی 

به منظور استفاده مطلوب و بهینه از شوینده های فشار قوی در شستشو و پاکیزه نمودن سطوح در کارخانه های صنعت نساجی ، اطلاع از شیوه ی عملکرد و کارایی آن می تواند بسیار موثر باشد. یک شوینده فشار قوی جریانی پر فشار از آب را تولید می کند که با انرژی بسیار زیادی به سطوح مورد نظرتان برخورد می کند، در نتیجه این پدیده آلودگی های موجود بر روی تاسیسات و یا کف محیط صنایع نساجی ، از روی آن جدا می کند. در اغلب اوقات آلودگی همراه با روغن و چربی می باشد یا این احتمال وجود دارد که سطح به برخی مواد شیمیایی آغشته شده باشد که می توانند منجر به واکنش های شیمیایی با سطح مورد نظر گردد. گاهی ممکن است این آلودگی ها با فشار کمتر رفع نگردد و افزایش فشار موجب آسیب رساندن به سطح شود، از این رو استفاده از مواد شوینده مناسب و یا واترجت آب گرم تاثیر قابل توجهی بر نتیجه شستشو خواهد داشت.

 

 

 فشار و دبی دستگاه  واترجت صنعتی

همان طور که بیان گردید، واتر جت به وسیله پاشش آب فشار قوی آلودگی ها را از روی سطوح می زداید و تمیز می کند، بنابراین فشار بیشتر آب تاثیر بیشتری بر نتیجه حاصل شده خواهد گذاشت. یکی از اجزای تاثیر گذار بر تنظیم فشار نوع نازل نصب شده بر دستگاه می باشد. نازل ها زاویه پاشش آب زا تنظیم می کنند به همین دلیل زاویه های مختلف فشارهای متفاوتی ایجاد می کند. این نازل ها، با توجه به نوع و مقدار آلودگی و میزان آسیب پذیری سطح انتخاب می شود.
کمیت دیگری که بر کیفیت یک واترجت اثر دارد مقدار جریان آب خروجی یا همان دبی می باشد. دبی آب خروجی با قدرت تمیز کنندگی نسبت مستقیم دارد. به کارگیری شوینده فشار قوی با دبی بیشتر، برای شستشوی سطوح وسیع تر مناسب است.

 

 

تقسیم بندی واترجت ها از نظر دمای آب خروجی

آب سرد: واترجت صنعتی آب سرد قابلیت های زیادی در شستشوی سطوح و محوطه کارخانه جات صنایع نساجی دارند که امکان به کار گیری مواد شوینده نیز به همراه آن وجود دارد. جهت افزایش کارایی واترجت آب سرد از ابزارهای خاصی مانند یک نازل دوار نیز می توان بهره گرفت. از این دسته از واتر جت ها معمولا برای شستشوی سطوح هموار یا سطوح با وسعت بالا نظیر کف انبار ها و تاسیسات استفاده می شود.
آب گرم: هم چنین می دانیم که آب گرم قدرت پاک کنندگی بالاتری دارد ؛ به ویژه اگر هدف تمیز نمودن چربی ها و مواد نفتی باشد. واترجت آب گرم برای شستشو و حذف انواع جرم، آدامس، روغن و گریس و … می تواند تا ۵۰ درصد سریع تر عمل کند. این دسته از واترجت ها مجهز به یک مشعل داخلی هستند که آب را پیوسته داغ نگه می دارد و به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی به طور کاملا موثر عایق کاری گشته است.

 


ویژگی های فنی

گذشته از بررسی ویژگی های فیزیکی یک دستگاه واترجت، مشخصات فنی آن حائز اهمیت است؛ کیفیت کارکرد واترجت و طول عمر آن نسبت مستقیم با ساختار فنی دستگاه دارد. سر پمپ واترجت از جنس آلیاژ برنج می باشد که خاصیت ضد زنگ دارد و امکان استفاده مداوم از دستگاه را فراهم می سازد ضمن این که طول عمر آن را نیز افزایش می دهد. پمپ های ساخته شده از نوع پلانجری هستند که کلیه اجزای سازنده آن از استیل ضد زنگ با روکش سرامیکی ساخته شده و یکی دیگر از عوامل افزایش طول عمر واترجت می باشد. همه واترجت ها قابلیت تنظیم دما و فشار دارند که به همین منظور به گیج های تنظیم دما و تنظیم فشار ضد زنگ مجهز شده اند.

گالری تصاویر

واترجت صنعتی دستگاه واتر جت صنعتی نساجی شستشو قطعه دستگاه واترجت صنعتی نساجی واترجت قوی دستگاه جت واترجت صنعتی شرکت ابراهیم شستشو قطعه جرم گیری چربی شستشوی قطعه شستن قطعات جت آب لایه برداری رسوب گیر واترجت صنعتی شوینده فشار قوی آب گرم و سرد رسوب گیر شستشوی قطعات جرم گیری رسوب گیری لوله بازکن صنعتی واترجت دستگاه شوینده فشار قوی آب جرم گیری چربی زدا دستگاه واتر جت صنعتی شرکت ابراهیم جت واتر صنعتی واترجت دستگاه واترجت صنعتی واتر جت جرم گیری جت آب واترجت دستگاه واترجت صنعتی واترجت جرم گیر رسوب زدا

درخواست اطلاعات بیشتر